GDYBY

społeczeństwo zbulwersowane, ze bandyci nie boją się policji, dziennikarze oburzeni na społeczeństwo, że nie pomogło (każdemu łatwo być bohaterem przed kamerą, nie?) ale wiecie co? wiecie co by było jakby ten policjant miał ze sobą broń? 
już słyszę te lamenty rodziny bandyty, jaki to dobry chłopak był, dziennikarzy roniących krokodyle łzy nad jego ciężkim dzieciństwem, lewaków bredzących o państwie policyjnym, polityków proponujących ograniczenie policji prawa do uzywania broni, samozwańczych ekspertów od obezwadniania przeciwnika z nożem, hiphopowców nagrywających kolejny kawałek o nienawiści do policji… a policjanta pewnie by zawiesili do wyjasnienia a potem przeniesli do komisariatu w  zachodniopomorskiem.
kolega do mnie napisał:
 “wczoraj chciałem do Ciebie o tym pisać, wkurwa załapałem. skurwysyna chłostać za to batem do śmierci. i bądź tu obywatelsko pomocny… śmieć Cie nożem dzgnie. Najgorsze, że też mam takie zajawki jak widze zbydlęcenie na ulicy to w miare sił reaguje ale kurwa, żeby ginąć… co za ścierwa chodzą po ulicach. kurwa i się bedzie chwalił w pace jeszcze że psa zajebał… żal w chuj. ręce opadają. jak już policjanta sie taki nie boi to japierdole… czego ONI się boją??”

to szło tak:
“Olo! W każdym normalnym kraju te skurwysyny byłyby już ścierwem!”
<EDIT> czy nożowe jatki na przystankach będą teraz co tydzień? czy to jakaś “nowa świecka tradycja” żeby zadźgać kogoś w środę? co się dzieje z tymi ludźmi do cholery??

120 myśli nt. „GDYBY

 1. Prorok jaki, czy co? Właśnie policjanci zastrzelili jednego pod Stadionem w Warszawie. I już są krzyki, że policja mordercy, a w dodatku rasiści, bo bandyta był czarnoskóry…

 2. DO “Anna | girl_25@tlen.pl” przykre to ale powielasz stereotyp dziecko, po 15 larach to jest chyba 40% lub 45% pensji wiec nie siej bzdur. Zapraszam do pracy w Policji zobaczysz jak jest lekko i po 15 latach bedziesz sie byczyc na emeryturze za “wielka kase”.

 3. “Polska to dziki kraj”- zgadzam się z tym określeniem w 100%. Byłam fałszywie posądzona o kradzież i przez 48 godzin trzymana w areszcie. Czy policjanci wogóle myślą o tym co robią fa;szywie zatrzymanym? Myślę, że wogóle nie myślą. Dostają emeryturki po 15 latach “pracy”, nie mam do nich szacunku, nic sobą nie reprezentują oprócz zadufania i “prawa i bezprwawia”. Jak mamy ufac takim ludziom?!

 4. Smutne jest to że te przysłowiowe kozaki mogą bić ludzi, atakować policjantów, a kary są żadne. W USA gdy rzucasz się na policjanta, on będzie strzelał z zamiarem zabicia, a nie bawienia się w nogi. W Newsweeku z bieżącego tygodnia( 15.03.2010) ukazał się artykuł o atakach na policję. Jakieś młotki z zespołu Hemp Gru manifestują swoja nienawiść w lipnych kawałkach. W USA gangsta rap jest zakazany. Grozi kara do 3 lat. Za drugim razem 25 lat lub dożywocie. I tak powinno być, bo ludzie mają prawo czuć się bezpiecznie

 5. Dokładnie policję trzeba szanować a nie JP. To służba Polsce i praworządności. To, że czasem jakiś policjant zachowa się źle NIC NIE ZMIENIA. Bo to tak jakby mówić, że można bezcześcić flagę bo czasem Polska nie jest taka jak byśmy chcieli.

  Cieszę się, że boliblog zabrał tu głos i opowiedział się po słusznej stronie a nie po stronie gówniarzy i gówniarskiej ideologii, która mówi, że policja jest zła bo nie daje kraść, gwałcić i wandalizować ulic. Uu jacy to oni źli a chcielibyśmy trochę porzucać koszami w tramwaje, pozastraszać trochę porządnych ludzi a oni nie dają! Och! A przecież my lokalni watażkowie lepiej wiemy jak utrzymywać porządek na naszym terenie!

  Mnie nic złego od policji nie spotkało. Dziwne, nie? Raz nawet znaleźli mi rower skradziony z piwnicy.

 6. Wszystko co piszecie byłoby piękne, gdyby policja działała jak policja a nie jak banda takich samych dresiarzy tylko z odznakami. Kiedy widzę policjanta wcale nie czuje sie bezpieczniej niż kiedy widze dresiarza na ulicy. W obydwu wypadkach zastanawiam sie, czy sie przypierdoli. Poza tym policja jest skorumpowana. Bedziecie sie smiać, że powtarzam po innych i nie wiem o co chodzi. Ale wiem. Kiedy zostalem zaatakowany w klubie (w samym centrum warszawy) przez grupę łysych i wezwałem policję, moje dane szybciutko do nich wyciekły. Policja usłużnie powiedziała kto i gdzie mieszka. Gdyby nie znajomi znajomych, którzy znali tych bandziorów, prawdopodobnie wywieźliby mnie do lasu. I to się zdarza codziennie, tylko nikt o tym nie mówi. Wiadomo, że są prawdziwi stróże prawa, którzy robią coś z obowiązku i powołania. Taki był ten człowiek który zginął od noża. Tacy ludzie są godni szacunku. Jeśli policja chce żeby szanowano jej urząd, to musi na ten szacunek zasłużyć. Bo póki co widzę jak dzielni policjanci walczą z babciami sprzedającymi kwiatki, widzę jak walczą z kierowcami na buspasie, widzę jak idą na łatwiznę. a kiedy potrzebujesz pomocy, to zapomnij.

 7. 1.Policja powinna budować szacunek w społeczeństwie. Niestety odgórne parcie na wyniki działa na jej niekorzyść. W UK policjanci nie noszą broni, mają za to kamizelki odporne na przebicie nożem. Do tego mają wsparcie uzbrojonych SO. W UK czuje się respekt do policji-to nie są ludzie wlepiający mandaty za przechodzenie na czerwonym (bo często sami przechodzą).

  2.Na KAŻDYM kursie sztuk walki, rozsądny prowadzący/mistrz podkreśla, że kiedy pojawia się nóż, trzeba spieprzać.

  3.Pomysł ze zsyłaniem więźniów do krajów, gdzie ich utrzymanie jest tańsze niż w RP, jest GENIALNY!
  25 lat za zabójstwo, odbywane w Chińskim więzieniu, czy rosyjskim łagrze dla polskich osadzonych, byłoby lepszym straszakiem, niż dożywocie w RP, czy K.S. Poza tym umieszczenie recydywistów w kompletnie innym środowisku, mogłoby posłużyć ich złamaniu.
  Przeciwnicy K.S. byliby usatysfakcjonowani (skazany żyje), zwolennicy właściwego ukarania przestępców-też.

 8. W Polsce powinny powstać ciężkie wiezienia takie jak w Rosji a wyrok 25 lat powinien być prawomocny do końca odsiadki bez żadnego skracania wyroku za dobre zachowanie.

 9. ja zadam pytanie :

  czy GAPIE na przystanku będą spali z czystym sumieniem , że nic nie zrobili gdy zabijali NA ICH OCZACH człowieka, tak CZŁOWIEKA ! NIE POLICJANTA! NIECH POTEM NIE LAMENTUJĄ JAK SAMI ZOSTANĄ OFIARAMI TAKIEGO PRZYPADKU !

 10. I co z tego?
  I co z tego wszystkiego skoro zwykłe zwrócenie uwagi byłdu że bydłem jest to największa oznaka odwagi? Wszyscy mamy znieczulice na małe rzeczy i dopiero kiedy wychodzi wielka sprawa to w szoku zakrywamy usta i patrzymy z przerażeniem.
  Jakoś bluzy z CHWDP i JP można kupić w sklepie. I się lansować. Bo nikt takiemu gówniarzowi nie zróci uwagi “weź synku się schowaj bo to ze jebiesz policje znaczy ze jebiesz mnie, a ja sie jebac nie dam.” Tylko każdy oczy w chodnik i w internecie potem narzeka.

 11. niechby i Rorchach. badania badaniami, prowadzą je psycholodzy w pierdlach na przestępcach, którzy wiedzą co mówić psychologom, a na ulicy to mozna usłyszeć co innego, jak kolesie mówią że im to zwisa, bo przecież czapy nie dostaną.
  dlatego jesli jestem przeciwnikiem kary śmierci, to tylko ze względu na pomyłki sądowe.
  w Wielkiej Brytanii ktoś policzył, ze karę dożywocia odsiaduje się średnio 8 lat. OSIEM KURWA LAT! bo po wyroku “bez prawa do wczesniejszego zwolnienia” juz po cichu i bez udziału mediów się wnosi o rewizję. seryjny morderca wyszedł i miał tyle kasy, że stać go było na własny dom i pokój w nim wynajmował emigrantce. była z Polski, i tylko dlatego usłyszeliśmy o tym, kiedy ją poćwiartował (to było dwa czy trzy lata temu, jesli się komu chce grzebać w archiwach). tak, ze nie wiem, czy kara śmierci coś by zmieniła, ale niech chociaz dozywocie będzie dożywociem. nie moze być tak, że państwo i prawo traktują uczciwych obywateli jak potencjalnych przestępców i z całą surowością karze za próbę obrony przed bandytą, a bandytę i mordercę nagradzają wiecznym dawaniem drugiej szansy, przepustkami, miękkimi widzeniami i chuj wie czym jeszcze, w imię mitycznej resocjalizacji.
  złodziei nie karze się w ogóle.

  Afrokoektyw fajny. przypomniał mi się rysunek z Pveka, gdze po założeniu specjalnych okularów do tłumaczenia języka młodzieży napis FUCK THE POLICE zmieniał się w FUCK THE RODZICE.

 12. Ciężko trochę było przebrnąć przez te komentarze, bo i dużo tego i zlewa się ze sobą, sporo rzeczy tam było, z którymi mógłbym się kłócić/zgodzić, ale pewnie połowy zapomniałem.

  Pierwsza sprawa, ktoś wspomniał o tym, że kara śmierci jest uzasadniona i jak zrozumiałem, moralna, jeśli wymierzając ją kierujemy się ideą “pozbywania się nieodpowiednich osobników ze stada”. Ktoś inny pisał coś o prowadzeniu badań na więźniach. O strzelaniu w tył głowy.
  Powiem tak, mam nadzieję, że robicie sobie jaja, bo jeśli nie, to znaczy, że historia jednak lubi się powtarzać i to całkiem szybko.

  Co do superbohaterów, obawiam się, że w rzeczywistości trafiłby się nam raczej Rorschach niż Batman.

  Co do strachu przed karą śmierci, jest mnóstwo ludzi, którzy się śmierci nie boją, nawet niekoniecznie przestępców. Chyba taka choroba cywilizacyjna.

  Kara śmierci to dla mnie sprzeczność tak w ogóle. Co to niby za kara? Jak dla mnie więźniowie powinni dostawać wybór: na początku prosta, mała cela, bez wygód, jak ktoś chce, może zacząć pracować, jak przepracuje jakąś tam normę, to dostaje lepsze warunki. Podczas gdy w życiu reguła, że uczciwa praca daje wyniki niekoniecznie lubi działać, w wiezieniu dałoby się to zrealizować.

  Co do bandy kolesi z kółka krav magi pilnujących porządku na osiedlu, dla mnie nie różni się to niczym od policji, tzn. ma te same plusy i minusy. Tu można dostać niesłuszny wpierdol, tu przypadkiem dostać kulkę. Natomiast ta grupa kolesi może przynajmniej mieć lepsze rozeznanie w okolicy.

  Co do hiphopowców, no cóż, tu mógłbym mówić dużo i długo, bo to bliski mi temat. Ale sprawę stosunku młodzieży do policji chyba nieźle podsumował Afro Kolektyw w kawałku “Dziesięć Sekund”:

  “Chcesz przepłacić? Złotówka za moje mysli: chuj w dupe policji, macie, chuj w dupe wam wszystkim! Ch.w.d.p., mam szesnaście lat, Legii szalik, nic tak nie wkurwia starych jak moi ziomale…”

  http://www.youtube.com/watch?v=afTwYy9hvPs

 13. to był motor, patrol był oznakowany, a droga zablokowana z powodu poszukiwań sprawców napadu z bronią w ręku, którzy uciekali też na motorze. to zupełnie inna sprawa niż z kierowcami tirów. zresztą właśnie z powodu napadów na tiry przepisy dotyczące kontroli drogowych kilka lat temu zmieniono, tak, żeby takie napady utrudnić.

 14. Marek – tak? To porozmawiaj z ludźmi wożącymi po Polsce towar za setki tysięcy lub za miliony, to ci opowiedzą kilka ciekawych historii i dlaczego oni czasami nie zatrzymują się, kiedy wśród pól nagle wyskakuje im rzekoma “policja” – zwłaszcza z autem nieoznakowanym.. (i mogą się nie zatrzymać, tylko muszą zgłosić się do najbliższego komisariatu i wyjaśnić sprawę)
  A z tego co wiem, to strzela się w opony – nie w kierowcę. Zwłaszcza, że z tego auta do policji nikt nie strzelał.

 15. W pełni popieram. Przypomnijmy sobie co było gdy kilka lat temu podcvzas blokady smarki nie zatrzymały się do kontroli i uciekały samochodem prawie potrącając policjanta. Policjanci strzelali i jednego zabili a drugi jest kaleką. Cała Polska stanęła w ich obronie “bo dzieci się przestraszyły panów w mudnurach…” A policja zareagowała zbyt brutalnie. Jak nie lubię USA tak zasady panujące w tamtejszej policji powinny być nam bliższe. Nie reagujesz to strzelamy i koniec!

 16. wlasnie dla tego swiat wyglada inaczej bez broni palnej
  (bez doetepu obywateli tego kraju do broni palnej)

 17. Jestem przeciwko karze śmierci, ale wcale nie dlatego, że żal mi tych czy tamtych, albo uważam, że każdy ma niezbywalne prawo do życia. NIE. Chodzi o coś innego – kara śmierci jest nieodwracalna, a pomyłki w sądach się zdarzają – tego wykluczyć się nie da. I tyle. A co do tego, że kara śmierci nie działa jako “straszak” – no nie działa, nie ja to wymyśliłam, aczkolwiek nie dziwi mnie, że nie działa. Ciebie to odstraszy, a jakiegoś dewianta, który od małego ma kontakt z przemocą, złodziejstwem i cholera wie czym, raczej nie. Zwłaszcza, że w wielu sytuacjach najpierw się robi, a potem myśli i kalkuluje..
  Proszę:
  ” – Istnieją poglądy i badania wykazujące, że kara śmierci nie odstrasza przestępców bardziej niż np. kara dożywotniego więzienia. M. in. badania ONZ aktualizowane w roku 2001 wykazały, że kara śmierci nie odstrasza potencjalnych przestępców; statystyki kryminologiczne wykazują, że osoby dopuszczające się czynów zagrożonych karą ostateczną w większości przypadków wcale o niej nie myślą, bo z góry zakładają, że jej unikną (nieuchronność kary jest ważniejsza od jej wysokości) (prawdziwość tego poglądu jest kwestionowana przez oponentów);
  – w przypadku tzw. przestępstw z przekonania, myśl o ewentualnej karze śmierci nie działa na potencjalnych przestępców odstraszająco, bo wyżej niż życie cenią swoje przekonania, a ewentualne pozbawienie życia postrzegają w kategoriach męczeństwa;”

 18. Deede, nieprawdą jest, że kara śmierci nie jest odstraszaniem. Za byle co nikomu nie chce się umierać. Zabicie kogoś w przypadku gdy nie ma zagrożenia własnego życia, nie opłaca się. Większość cwaniactwa bierze się z braku ostrej reakcji społeczeństwa z jednej strony, a z drugiej strony niebywały respekt wśród takich samych rozwydrzonych smarkaczy. Winę ponosimy my głosując na złodziei budżetowych pieniędzy, co to niby na resocjalizację, takich obrońców praw człowieka jak Ty, no i samej Policji, której szefowie swoich ludzi nie umieją obronić, a biorą ciężki szmal za rzekomą obronę nas płacących podatki. Nie szukajcie wiecznie głebokich przyczyn, “wy zafajdane entelektualisty” bo to się nie sprawdza a jest tylko gorzej.

 19. Warto pamiętać o jednym – ile z osób znających ofiarę jest stronniczych? Przecież rodzina/wspólnicy/koledzy z bandy też oglądają TV i znają twarze, nazwiska, adresy… Jak to ktoś tu napisał: “reagują, jak źle o nich mówić”. Ile z tych osób się boi, że za prawdę (np. że to zwykły chuligan, zakała okolicy i bandyta) skatuje ich potem grupka “nieznanych sprawców”?

  Co oczywiście nie umniejsza winy reporterów, który ze stronniczym podejściem wybierają materiały typu JP.

 20. a tych gnoi będą ruchac w pupę portoryki w nocy, murzyni nad ranem, a potem odwrotnie.

 21. kiedyś policjant był traktowany przez starych zgredów pod celą, jako druga strona, która nic do nich nie ma, wykonuje po prostu swoją robotę, tak jak kradziej swoją. Nie zabijało się i nie strzelało do milicji, bo satysfakcja marna, a czapa gwarantowana.

  Generalnie nie popieram kary śmierci, ale może w tym przypadu boli ma rację ?

 22. 100% racji. Spójrzcie jednak na to, że każdego dnia jest więcej takich informacji. Nic dziwnego, gloryfikowane są takie modele jak: gangster, czy też hustler. Mało tego, pokazywane są one jako te najbardziej wartościowe. Tak ostatnio z kumplem żartowaliśmy, że gdyby obecnie kręcono Scareface`a, to Tony Montana nie zginął- żarty żartami, ale coś w tym jest.

 23. W naszym kraju bezkarność bandziorów spowodowana jest wyłącznie przez dziennikarzy, reporterów, ogólnie – masmedia. Robienie afer z sprowadzenia do parteru bandziora i robienie z niego ofiary. Co z jego ofiarami- reporter milczy !!! Pokazują tak spray kłamliwie i jednostronnie, że nie mogę na to patrzeć i się z tym godzić Wolność słowa tak ale myśleć co się pisze i mówi, kilka lat temu w W-wie na ul. Budowlanej była sytuacja gdzie policjanta napadło kilku lub kilkunastu uzbrojonych bandziorów, wstawił się za parą młodych ludzi. Dziennikarze rozpętali taką nagonkę na policjanta, jak śmiał się bronić i to skutecznie, że musiał uciekać z mieszkania z całą rodziną przed linczem. Taka sytuacja jest wyłącznie dziełem dziennikarzy – DZIENNIKARZE !!! myślenie Was boli ale za to macie płacone żeby myśleć co robicie !!!

 24. “Mateusz to bardzo dobry dzieciak i to co się stało to się nie odstanie” powiedziała sąsiadka, a sąsiad “ten chłopak był zawsze najlepszy”. “to jest niebeziecznie się tu wypowiadać” mówi inna sąsiadka “dlaczego?” dopytuje się dziennikarz tvn24 “ponieważ tu mieszkaja ludzie, którzy źle reagują jak się cos o nich mówi”.

 25. Strzelać do idiotów, może i będą rapować, że im ciężko w życiu ale będą w końcu czuli respekt przed policją, taki realny.
  Może zwiększą swoje JP do 200 albo i 300% ale zaczną się w końcu czegoś bać.

 26. Ta plansza to święta prawda. Niestety ale dzisiejsze czasy mnie przerażają. Po moim mieście przesmradza się od cholery gangów młodocianych. Najzabawniejsze że wszyscy noszą noże i SĄ GIMNAZJALISTAMI. Niestety w dzisiejszych czasach gimnazjaliści biorą za autorytet jakichś chorych raperów co to niby są królami ulicy i walczą z gliniarzami o wolność. Najpierw wykrzykują – JP JP! a potem płaczą że policja im nie pomogła. Najgorsze są właśnie takie dzieciaki, co to zaczepiają ludzi i myślą że są kozakami bo jeszcze od nikogo po mordzie nie dostali a jak przyjdzie co do czego to krzyczą z płaczem – Proszę Pana on mnie bije!

 27. Gdyby policjant miał broń, GDYBY jej użył i GDYBY trafił gnoja, a nie strzelał ostrzegawczo w powietrze, to na bank było by tak, jak na rysunku: “policja przekracza uprawnienia, a ten z nożem to przecież jeszcze dziecko”.
  A zgadzam się z kimś, kto tu napisał, że koleś pewnie dostał wp.. na komisariacie. Na 100% i pewnie dobrze. Tylko co to da tak ogólnie? W więzieniu pewnie będzie miał szacunek, na osiedlu – wśród swoich – też, bo przecież “ubić psa” to szczyt marzeń dla niektórych.
  A ktoś tu pisał, że w Anglii jest szacunek dla policji – nie wiem, może jest. Tylko tak sobie myślę – na szacunek też trzeba sobie zasłużyć (najlepszy przykład teraz w Łodzi – człowiek pstryknął fotkę, jak straż miejska genialnie parkuje, stwarzając zagrożenie na drodze – następnego SM go podpuściła do zrobienia kolejnej fotki i … skuła. I weź miej potem dla nich szacunek..). Każdy ma swoje za uszami. Każdy – także my – jedno za drugim jak tu siedzimy i komentujemy..

 28. Kurde.. im dłużej patrze na ten rys tym bardziej dociera do mnie ze gdyby policjant miał bron wlasnie tak by to wyglądało…
  Co gorsza bandyci potrafią się kreować na ofiary całego zajścia…
  A państwo zamiast wziąść się za naprawe tej sytuacji bawi sie w jakieś bezsensowne komisje sledcze ktore i tak nic nie zmienią…

 29. Na takie ścierwo reaktywować ZOMO. I zamiast opłacać jakąś z dupy wziętą straż miejską – zwiększyć środki na policję, na ich szkolenie, na budowę i obsadzenie posterunków w najgorszych dzielnicach.

 30. Jak by miał broń to jednego ścierwa było by mniej , a tak to zginął człowiek który interweniował gdy chuligan i wandal demolował nasze wspólne mienie i nie ważne czy był policjantem a gdyby nim nie był to co miałby patrzeć jak ktoś demoluje coś lub ktoś kogoś bije , oj chore społeczeństwo ze znieczulicą .

 31. Nie martw się, chłopak dostał taki wpierdol na komendzie, że do sądu na wózku pojedzie…

 32. JP na 100% – Jestem pier*lnięty na 100%! Ostatnio czytałem artykuł, że w Anglii policja uzbrojona jest tylko w pałki i wszyscy czują przed nimi respekt, nikt ich nie atakuje, każdy się boi, no i honor, nikt nie zaatakuje bezbronnego bejzbolem! A u nas jak 10 gliniarzy “zaatakuje” 100 rozwścieczonych kiboli z ławkami i śmietnikami w rękach, to “bandyci” napadli na “praworządnych” obywateli…
  ŻAL…

 33. Wy tu gadu gadu o poważnych sprawach, a mnie rozjebał dresik robiący zdjęcie komórką z błogim uśmiechem (na obrazku) 😉

 34. Deede, sam gips by go pewnie nie nauczył, ale koledzy w podobnej sytuacji i fakt, że system DZIAŁA po prostu odstrasza. Tego brakuje naszemu prawu. Za dużo paragrafów i poprawności politycznej w kodeksie. I właśnie dlatego taka grupka ma poparcie. Oczywiście pojawia się problem “kto pilnuje strarzników” ale to już kwestia stopnia indywidualnej paranoi. 🙂

 35. Przywrócić karę śmierci. Na dożywociu będzie żarł za moje i Twoje pieniądze, jak dostanie 25 lat więzienia to kim on będzie gdy wyjdzie w wieku 40 lat? Zawód: przestępca? Takich ludzi karać śmiercią, taniej, szybiciej, sprawiedliwiej. I pod tym względem należy jebać wszystkie konwencje i fundacje helsińskie, amnesty i tak dalej. Zróbmy w końcu referendum przy okazji najbliższych wyborów prezydenckich.

 36. Pierwszy długi wpis. Rysunek jak zawsze fajny. A co do wpisu – witamy w Polsce… Tutaj większość to kretyni, debile, albo inne mohery… nie wyłączając mnie… Kraj społecznych inwalidów innymi słowami. A teraz to już w ogóle… po tej akcji to już nikt nie będzie reagował na wandalizm bo będzie się bał, że jakiś chłystek z kosą ożeni.

  A wracając do rysunku: co by było jakby ten policjant miał pistolet? Podejrzewam, że skończyłoby się tak samo… bo po pierwsze – nie wyskoczy policjant na wandali od razu z giwerą, po drugie – jak nie daj Boże by strzelił – to by do końca życia się tłumaczył, że posłał kulkę… Ale to był policjant po cywilu…

  Polsce potrzebne są ostrzejsze kary! Niech kurwy w więzieniu zapracują na siebie a nie z moich podatków dupy pasą. Do kopania rowów, albo do układania szyn czy do rozładunku węgla, albo jaki inny chuj. Ale niech zapracują na swoje żarcie. Więzienie to ma być kara a nie noclegownia.

 37. Ja mam świetny pomysł. Jeżeli utrzymanie bandyty w wiezieniu kosztuje np :2000 pln to eksportujmy ich do Rosji czy do więzień Ameryki południowej, lub gdziekolwiek gdzie będą skazani na ciężką walkę aby przetrwać.Jak taka menda przeżyje gułąg czy więzienie gdzie jest tylko mur i jeden słup co daje cień to trudno.Na pewno są miejsca co będą mniej kosztować.

 38. antypolskie wstawki? co jest antypolskiego w porównywaniu służb pomiędzy krajami? ja jestem zdania, że jak gdzieś jest lepiej to trzeba brać przykład, bo to właśnie służy Polsce – to dla mnie jest propolska postawa.
  nie wiem, być może to jedynie wycinek rzeczywistości (to co opisałem w poprzednim komentarzu i to co opisze zaraz) i nie mam racji bo ogółem to wygląda inaczej (choć szczerze wątpie), ale w Anglii gdy siedzieliśmy na wysokim murku podeszła do nas policjantka i grzecznie przepraszając oznajmiła, że to może być dla nas niebezpieczne, aż mi się głupio zrobiło, przeprosiłem i zapewniłem już więcej tego nie zrobię – a potrafie sobie wyobrazić jak by to wyglądało w przypadku co poniektórych policjantów w Polsce – pewnie mandat + niezbyt przyjemna rozmowa. Inna sytuacja: głośne krzyki, pare osób kłóciło się ok. 22 przed blokiem (bez rękoczynów) – po niecałych 10 min były dwa radiowozy i po cichutku załatwiły sprawę.

 39. Jeżeli chodzi o postać gromiącą bandytów to najlepszy jest Punisher. Nie będę się o nim tutaj rozpisywał. Wpiszcie w google.
  Do tematu.
  Policja jest swoją drogą kiepsko wyposażona. Oczywiście, ma broń, amunicje, pałki i te pierdoły, ale część kasy jest wydawana na pierdoły np. na zakup MP5 dla odziały antyterrorystycznego dla małego miasta.
  Powinni kupić chłopakom specjalne kamizelki przed pchnięciem nożem. Stosuje je policja niemiecka. W Polsce są dostępne. Ceny wahają się od 250 – 400 zł sztuka.
  A co do obrony przed nożem czy nożownikiem.
  Jeżeli zacząć by szkolić Policję to niewiele by to dało.
  Ale są sposoby przed obroną tym narzędziem, tyle że potrzeba byłoby PRAWDZIWYCH ekspertów którzy WIEDZĄ co robią.
  Dla wszystkich zgromadzonych przed kompami.
  Uważajcie na nożowników. Trzymajcie ich na dystansie. Chrońcie gardło, całą dłonią. Lepiej mieć pociętą dłoń niż tętnice. I w ogóle uważajcie.
  Kto chce porozmawiać na te tematy niech śle emaile.

 40. widzę, że rozumujemy podobnie boli… co to za durny świat z pieprzoną poprawnością polityczną!!! tego debila który dźgnął policjanta powinni za jaja powiesić w celi i niech sobie dynda aż odpadnie fiut jeden!!!

 41. Tia.. Tu sami niekumaci..
  A między bogiem a prawdą – każde społeczeństwo ma takich bandytów, jakich sobie wychowa, a więc na których w pewnym sensie zasłuży..

 42. Cze Boli, mało kto skumał Twoją notkę. Jak zwykle czcza dyskusja.
  Szkoda że nie ma cycków. 🙂
  A ta człowieczka z tyłu ma jakąś dziwną twarz bez nosa 😀

  W każdym z Was jest pierwiastek aspołecznego frustrata, który spowoduje czyjąś śmierć w wyniku nieszcześliwego zbiegu okoliczności.

 43. aa – moja znajoma przez rok odkładała na dobry nowy rower, bo lubi 2 kółka. Kupiła, jeździła i jej ukradli sprzed jakiegoś urzędu. Że wierzy w wymiar sprawiedliwości i pozytywnie nastawiona do świata jest, to poszła na policję zgłosić. Jak już ukradli, to zgłosi – kto wie..? Poszła, a jak powiedziała z czym przychodzi, to pół komisariatu się z niej zlewało.. Taka dowcipna, że kradzież roweru zgłasza. A ja do tej pory żałuję, że nie spisałam tego oświadczenia, które musiała ona u nich złożyć (teraz to już nie pamięta), bo teksty z Kilera to przy tym Pikuś i stypa.
  Tak mi się przypomniało..

  A ja na koniec pedagogicznie dodam jedno – bandytów (poza klinicznymi psychopatami, bo to zupełnie inna bajka) się TWORZY. A tworzy ich społeczeństwo – z rodzicami, szkołą, najbliższym otoczeniem na czele. I tu trzeba zacząć działać, aby cokolwiek zmienić, bo na obecnych, aktywnych już bandziorów to niewiele pomoże, nic ich nie odstraszy. Jak tu ktoś na początku napisał – bo nikogo się nie boją, a pomysły typu kara śmierci, lincz itd, mają działać właśnie w sferze strachu – “bo on się będzie bał, to przestanie i inni jemu podobni też”. Jak policja zabije jakiegoś stadionowego durnia, bo ten wyleci na nich z czym się da, to bankowo na następnym meczu zbierze się jeszcze większa grupa, która będzie próbowała dowalić policji, pomścić koleżkę. Czy którykolwiek pomyśli “O jejku, nie pójdę, bo jeszcze mnie zastrzelą”? Nie, za to pomyśli “A teraz to już wezmę nóż dojebię sk..”. Tak to działa.

 44. Cóż są też rozwiązania pasywne, jak choćby odpowiednia edukacja, czy rozwój gospodarczy, który de facto wpływa też pozytywnie na samoświadomość społeczeństwa, no ale to są już idealistyczne mrzonki.

 45. Tylko bez antypolskich wstawek, w innych krajach Europy jest podobnie, prawo stoi po stronie przestępców. Dlatego trzeba to zmieniać wszędzie.

 46. Wszystko fajnie, wszyscy sprawiedliwi, ale czemu ja widzę taką postawę policjantów jedynie w TV? Czemu mój kontakt z policją ogranicza się do wypiswania mandatów za picie piwa i przechodzenie na czerwonym świetle, a jak mnie napadali, czy jak byłem świadkiem bójek to przyjeżdżali po ok. 30 min z komisariatu oddalonego o 200m (pomijam fakt, że 50m dalej jest budka monitoringu, gdzie też na pewno ktoś siedzi)? Czemu nie czuję się bezpieczny na ulicy a widząc policjanta wiem, że tylko patrzy za co mi przywalić mandat, a nie jak pomóc? A jakby ktoś mi powiedział, że oni w ten sposób wykonują swoją pracę, to czemu jakoś w innych krajach w których byłem wykonują ją mniej widocznie dla uczciwych obywateli? Ktoś mi odpowie na te pytania?

 47. W kilerze to szło tak:

  “daj w mordę policjantowi nie odda bo się boi – nie boi tylko paragrafy nie pozwalają”

  A gdyby tak mieć w dupie paragrafy i być dla tych idiotów jak bulterier, jak tomyly dżons w ściganym?

  Przecież jak taki ci idzie z nożem to nie można być bezczynnym – nawet karate może nie pomóc. Trzeba być cwanym i wiedzieć jak się obronić (nawet opo tym jak już cię oskarżą o konieczność obron własnej)
  I tak źle i tak niedobrze.

 48. powinno byc tj we wspomnianej wsi- przemoc sluzaca niszczeniu przemocy. smutne to, brutalne i jedzie faszyzmem, ale jak sie bronic przy takim wymiarze sprawiedliwosci

 49. powinno byc tj we wspomnianej wsi- przemoc sluzaca niszczeniu przemocy. smutne to, brutalne i jedzie faszyzmem, ale jak sie bronic przy takim wymiarze sprawiedliwosci

 50. Pamiętacie przypadek pewnego mężczyzny w pewnej polskiej wsi który zastraszał, terroryzował całą wioskę?
  Zebrało się parę osób zabili go, i od tego momentu wioska mogła spać spokojnie. Szkoda tylko, że Ci którzy to zrobili mieli problem z władzą, gdyż nie czekając, aż władza po 25 latach go złapie, i sąd po następnych 25 latach go skaże, sami wymierzyli sprawiedliwość, aby spać spokojnie, i kto na tym ucierpiał? Jedynie ten, który terroryzował wioskę, szkoda tylko, że polskie sądownictwo widzi często przestępcę w postaci ofiary.
  Swoją drogą ciekawy pomysł aby sąd orzekał winę, a społeczeństwo wymierzało karę, mi się koncepcja podoba, chociaż nie jest idealnym rozwiązaniem, to jednak ciekawym.

 51. Alex – jestem wręcz fanką Batmana..;) A Batmana ceni się za to, że jako postać (komiksowa) nie jest właśnie jednowymiarowy, bo to nie jest tak, że on tylko z dobroci serca wymierza sprawiedliwość. O to właśnie chodzi, ale mniejsza z tym. I rozumiem o co ci chodzi, tylko nie wierzę w to, że w takiej samozwańczej grupie obronnej nie znajdzie się ktoś, kto zagra nieczysto, albo że nie trafi do takiej grupy dewiant, który będzie szukał pretekstu do wyżycia się. I wiem też, że szlag trafia, kiedy sk.. jeden z drugim chodzi po ulicy, śmieje się policji w twarz, a oni nie mogą nic z nimi zrobić, bo coś tam. Ale ludzie są ludźmi i gdyby wprowadzić ogólnie taki anarchistyczny sposób wymierzania sprawiedliwości przez społeczność (idea sama w sobie piękna), to byś zobaczył do czego by to doprowadziło. Dla mnie koleś dźgający niewinnego człowieka za nic, jest drugą stroną tego samego medalu, na którym inny lata za nim i wymierza sprawiedliwość przy pomocy technik krav magi albo gazrurki.Inaczej na to patrzę może dlatego, że pracowałam z takimi kilkunastoletnimi gnojkmi, którzy nie jedno mieli na sumieniu, a przyszły pobyt w więzieniu był w pewnym sensie wyczekiwany (tatusiowie, wujkowie i sąsiedzi gloryfikowali im kulturę więzienną od małego..). Powiem więcej – znając system resocjalizacji (którego de facto nie ma), to faktycznie lepiej dla społeczeństwa by było, gdyby takich wyeliminować. Tylko to nie sprawi, że nie będzie kolejnych im podobnych. A taka osiedlowa grupa -no niech im wpieprzy solidnie i co – nagle od tego nabiorą szacunku do ludzi, do prawa, zaczną przestrzegać chociaż podstawowych norm społecznych? Nie, bo te normy to nie ich normy – nauczą się być jeszcze skuteczniejszymi w tym, jacy już są, a do tego zyskają nowego wroga – tuż obok policji. Nic tak nie nakręca ludzi jak świadomość, że są jacyś “inni”, którzy tylko na ciebie polują – w twoim mniemaniu – za nic. Młyn na wodę.

 52. Szkoda tylko, że to nie jest takie proste, a z tym chłostaniem do śmierci to moim skromnym zdaniem jest to piękny pomysł.

  Najgorsze, że jak trafi na kogoś kto umie się bronić i skurwysyna dosłownie połamie, to zgadnijmy, kto będzie miał kłopoty?

 53. 1. prace publiczne dla takiego:
  Też nieekonomiczne, takiego trzeba pilnować, a w zakładzie karnym ciężko o coś pożytecznego, głównie z przyczyn bezpieczeństwa (czyt. uniemożliwienie ucieczki) nie ma bata aby taki gnojek potrafił robić coś co by zwróciło utrzymanie pilnujących go ludzi, koszt sprzętu do tego celu i jeszcze zostało na renty. Nie oszukujmy się, ludzie po wyższym (czyli Ci z szansą na większe zarobki) nie zabijają tak często, a prawdziwą rzadkością jest śmierć tak bezsensowna.
  2. Kara śmierci:
  Niby żadna kara, ale czy napewno? Każdy taki gnojek marzy o jakimś życiu, śmierć to definitywne uniemożliwienie mu ich realizacji, więc świadomość końca działa odpowiednio na świadomość (to o czym pisali poprzednicy że udowodnione jakoby nie było efektu strachu, tak macie rację, ale jeśli się nie mylę te badania były w oparciu o ciężkich recydywistów, nie gnojka z ulicy)
  Kara śmierci niesie same plusy, nie ma zagrożenia recydywy ze strony takiego (nie oszukujmy się, 25 lat w pace wykrzywia psychikę), nie ma kosztów utrzymania.
  Żałować tutaj można jedynie faktu że kary śmierci się nie doczekamy, głównie z przyczyn na linii polityki światowej, stany zjednoczone za daleko, a prawie cała europa przeciwna takim rozwiązaniom. Na dodatek nie ma silnej ukierunkowanej na to rozwiązanie partii, głównie z racji “katolickiego” elektoratu i silnej pozycji kościoła w polsce.

 54. Z drugiej strony, gada się, że ludzi nie pomogli. Gdyby ludzie pogonili bandytów, to by mieli co najmniej wyrok za bójkę, albo napaść.

 55. Deede, jak już napisałem nie jest to banda dresów chodząca i spuszczająca łomot każdemu wedle “widzi mi się”. Pisałem też już iż nie są to przypadkowi ludzie z ulicy chcący odreagować zły tydzień. Są to ludzie wykształceni. Przeciętni i nie linczują tylko uczą takie ścierwa pokory i szacunku do ludzkiego sumienia. Nie rzucają się na gościa bo ktoś bo palcem pokazał, najpierw sprawdzą kto, co, kiedy zrobił. Popatrz na to tak: to taki “osiedlowy” patrol, który nie czeka na policję bo – mimo iż szanuję nasze służby – się nie doczeka. I może to wbrew prawu ale działa tam gdzie prawo nie daje rady i się sprawdza. Jest spokój, jest bezpiecznie i jest tak jak być powinno. Ile razy oglądałaś takiego batmana, czy innego supermana i myślałaś sobie, że taki ktoś by się przydał? Tyle ode mnie… Chyba.

 56. wladza powinna tylko orzekac wine, kare powinni wymierzac ludzie. nie moze byc tak, ze ktos kto zyje wsrod nas, spoleczenstwa, ma w dupie jego zasady. jezeli ktos nie ma zamiaru grzecznie sie zachowywac miedzy ludzmi to niech spierdala tam gdzie nikomu nie wadzi albo niech zginie z naszych rak.swiat jest zbyt poprawny politycznie. zli musza skonac

 57. A tak jeszcze jedno – nie ma czegoś takiego jak KARA śmierci – bo nie jest to żadna kara tak naprawdę, ot chwilę się będzie bał i koniec, ciemno. Dlatego i efektu strachu przed karą ciężko się spodziewać.
  Ale jeśli nie ma opcji by taki pasożyt jakoś odrobił społeczeństwu to co nawyczyniał to skłonniejszy byłbym go w imię dobra ogólnego wyeliminować.

 58. Es – udowodniono , że tego “efektu psychologicznego” – czyli zastraszenia – nie ma i to jest właśnie argument przeciw karze śmierci. O tym pisałam zresztą niżej. Naprawdę wierzysz, że gdybyśmy mieli karę śmierci, to ta sytuacja z policjantem inaczej by się skończyła..? Może o tyle, że ten cymbał z nożem spieprzałby jeszcze szybciej, albo załatwił wszystkich świadków dookoła..

 59. I – jeśli już to “śpiewała”. A zobaczymy jak ty będziesz śpiewał, kiedy taka wspaniałomyślna grupa odważnych obrońców osiedlowych wyda na ciebie wyrok, bo cię ktoś w coś wpieprzy, albo któryś z nim będzie miał osobistą kwestię do ciebie.. Za dużo w życiu popaprańców widziałam (w tym także znających sztuki czy techniki walki), żeby móc się podpisać pod takimi osiedlowymi akcjami. Co innego osiedlowy “patrol”, który ma powiadamiać o jakichś wykroczeniach, a co innego grupa silnych chłopów wymierzających sprawiedliwość wedle własnego uznania.

 60. Poruszył mnie tekst pod obrazkiem do tego stopnia, że aż musiałem skomentować a więc: co jest nie tak z zachodniopomorskim?

 61. Gość zabił policjanta który był podatnikiem, i teraz ten głupek pójdzie do więzienia za zabójstwo, pewnie do końca życia, i będzie żył z pieniędzy podatników, a ta rodzina najprawdopodobniej dostanie rentę za tego policjanta z … pieniędzy podatników,

  a potem się dziwić ze nie ma pieniędzy na emerytury i w ogóle na nic,

  takich debili powinni do roboty wysłać żeby najpierw zarobił na rentę dla tej rodziny a potem na swoje utrzymanie, a jak nie do dowidzenia i na Syberie go,

  wsadzenie go do więzienia jest najmniej ekonomicznym rozwiązaniem, gdyż każdy z nas płaci podatki, a m.in. podatki są przeznaczane na więziennictwo i na utrzymanie takich właśnie osobników, najbardziej ekonomicznym rozwiązaniem jest go po prostu zlikwidować, więcej pieniędzy z podatków w budżecie na ważniejsze rzeczy niż utrzymywanie darmozjada, lub kolejnym rozwiązaniem jest to, aby wysłać go do pracy, jednak:

  jakby pracował za darmo to znowu jego utrzymanie i renta dla rodziny policjanta spada na budżet państwa, no ale przynajmniej ten głupek robił by coś pożytecznego, np jakieś prace na rzecz społeczeństwa.

  jednak najprawdopodobniej i tak nic nie będzie robił, i jeszcze kraj będzie musiał go za to utrzymać!

  może by wprowadzić w takim razie karę śmierci, darmozjad będzie teraz żył do końca życia z pieniędzy państwa, i przez niego ta rodzina również będzie musiała żyć z renty po policjancie, czyli również z pieniędzy państwa.

  Największym plusem wprowadzenia kary śmierci byłby efekt psychologiczny jaki by to wywołało w mentalności ludzkiej. Taki głupek przynajmniej raz by się zastanowił zanim by zrobił coś głupiego.

  Argumentami za wprowadzeniem kary śmierci są m.in.:
  – efekt psychologiczny jaki by to wprowadziło, jest wg mnie największym plusem
  – zmniejszenie przestępstw, bo skoro teraz przestępcy nikogo się nie boją to kogo mają się bać? Skoro większość przestępców w pierdlu będzie miała lepiej niż na wolności to czego maja się bać?
  – odciążenie więzień
  – więcej pieniędzy pozostawałoby w budżecie państwa

  Argumentów przeciw osobiście nie widzę, przynajmniej człowiek czułby się bezpieczniejszy na ulicy, wieczorem spacerując po mieście.

  Przypominam, iż karę śmieci wykonywano by wyłącznie przy 100% pewności, iż skazany dopuścił się zbrodni. biorąc to pod uwagę, możliwość osądzenia i stracenia kogoś niewinnego jest jak jedna milionowa procenta.

 62. DeVilio – sam chwile pomyśl. Skoro rzucasz tekstami o zwierzętach – większość mówiąca o wyroku ma na myśli eliminację szkodliwego osobnika z obrębu stada. Nie mów mi, że stawia nas to to z tym gościem na jednej linii, bo to co zrobił, zrobił z kaprysu, ew braku zastanowienia, “bo tak”. Jest pewna różnica.
  A to co sam proponujesz postawiłoby włosy na głowie całej UE – jak to niedogrzewana cela?!? ;> A poza tym skąd byś wziął dla nich na tę przeciętną krajową?

 63. Deede zobaczymy jak bedziesz spiewal kiedy ciebie ktos bedzie nozem dzgal a potem bedzie sie tym przechwalal na osiedlu, policja powie na to, ze nie moze go zatrzymac bo to czlowiek i nikt nic nie widzial.

 64. JesterRaiin – ?? To był komentarz do tego, co pisał Alex. Chyba się nie rozumiemy..

 65. Wszyscy jestescie durniami! Przemoc rodzi przemoc. Na krzeslo z nim tak? Magazynek w tyl glowy? Nawet do zwierząt was nie mozna porownac. Koles zadzgal drugiego czlowieka na smierc, co za roznoca czy to byl policaj, czy strazak czy inny przestępca?! TO BYL KURWA CZLOWIEK!!

  Co do systemu pl wieziennictwa: moje zdanie jest takie: Na tych ludzi, którzy nie rozumieją kradnij, nie zabijaj itd: niech takie śmiecie dostają MINIMALNA KRAJOWĄ i za to oplacą sobie cele (ile? np. 400 za m-c, jak wynajem normalnego pokoju), plus reszta na jedzenie. Styknie na przezycie. Na chleb i wode. Chcą żreć lepiej? To niech pracują. Nie pracuja? Maja nieogrzewana cele, mają chleb i wode. Maja prycze a nie lóżko z materacem. Niech SAMI PRACUJA na swoje utrzymanie. Dlaczego mam na smieci spolecznych placic? Nie dosc ze mnie napadają, okradają itd, to jeszcze mam im pieniądze dawac?

  Opanujcie się z tą agresją puki nie ejst za pozno. Samosąd się szykuje? I wtedy udowodnicie ze biorąc pistolet i ladujac w kolesia magazynek, czy sadzając go na krzeslo, jestescie DOKLADNIE TACY SAMI JAK ON. Tyle.

 66. Deede, tak, tak, pchaj się z kravatem i 15oma czarnymi pasami w innych sztukach walk do akcji. Przyda się wolne miejsce na sali innym ćwiczącym.

 67. Tudzież wygodną formę, co by się móc wyżyć..
  (krav maga to oprócz samoobrony również nauka unikania zagrożeń – tu kolesie sami się pchają.. Dziwne to.) Świat nie jest sprawiedliwy, ale nie jestem za takimi samozwańczymi grupami linczującymi..

 68. wszystko prawda co piszecie

  1. nie wazne czy dzgnal policjanta, strazaka czy piekarza, bo kurwa czlowieka

  2. co do przekraczania borony koniecznej ciagle sie zapomina, ze gdyby taki baran jeden z drugim nie wywolali niebezpiecznej sytuacji to by do tragicznych zdarzen nie doszlo i by nie bylo plakania, ze co prawda nosil noz ale byl moim synem i kto mi go teraz odda

  3. natomiast trzeba pamietac, ze jak policjant w cywilu zastrzelil kobiete odjezdzajaca z targowiska to siedziec nie poszedl i to tez jest uwaga, ze polcjantom odpierdala zdrowo czasem

  po prostu w kazdym przykadku klania sie zdrowy rozsadek i ocipka myslenia

 69. klon, nawet nie wiesz jak bardzo się mylisz. Ludzie się ich nie boją i gdyby choć raz zdarzyła się jakaś wpadka z ich udziałem policja dobrze by wiedziała do kogo uderzyć. Ludzie ich palcem nie pokażą nie ze strachu lecz bo ich szanują. Ponad to nikt nie pyta. A sama grupa powstała z kilku… ciężko to opisać, żeby nie zabrzmiało sarkastycznie albo nie wyszło przydługawo… wzorcowych osób, które chciały jakieś hobby i tak jak już się czegoś nauczyli, doszli do wniosku, że mogliby to użyć w dobrym celu. Wpajają sobie różne szlachetne ideały i są dosłowie jak z filmów o paru wyjątkowych idywiduach z zasadami. Goście nie biorą byle kogo z ulicy. Ponad to też nie wpieprzą komuś kto wygląda jak “poszukiwany” żeby odbębnić obowiązek, upewnią się, że to ich target. I może to barbarzyńskie, może i wbrew obowiązującemu prawu, ale jeśli prawo się nie sprawdza i jest bardzo konserwatywne, a dzięki nim nie boję się stać pod własnym domem po zmierzchu to czy nie jest to słuszne? Pamiętam parę lat temu jak wyglądały ulice, zanim o chłopakach się rozniosło. Wyludnione ulice, nikogo na przystanku, ludzi pośpiesznie przedostających się z wyjścia do samochodu i vice versa. Pamiętam też czasy gdy policja czy raczej milicja nie była tak skrępowana. Oczywiście zdarzały się czarne owce i pałowanie za krzywe spojrzenie bądź lepiej ale wszystkie żule z ławek prychały na widok dzielnicowego a nie pluły mu w twarz i rzucały w niego mięsem. Nie zrozum mnie źle, ani razu nie zatęskniłem za tamtymi czasami mimo okazjonalnych plusów, chcę tylko powiedzieć, że paru normalnych obywateli jak ja czy ty dopracowało ideę i skutki tego widać gołym okiem.

 70. Co wy pierdzielicie żadnego marnowania amunicji i energii na utylizację śmieci.

  Polska potrzebuje eksterytorialnych obozów pracy (i ciul, że tak robili ruscy od zarania dziejów, grunt, że skuteczne i pożyteczne społecznie.)
  Taki śmieć musiałby odpracować na chwałę ojczyzny na przykład 30 lat robót powiedzmy w kopalni. Oczywiście pełne bhp bo przecież nie jesteśmy zwierzętami, ale po za biedna micha, kątem do spania i nowym drelichem to taki kutas nic by nie zobaczył bo to więzienie a nie kurwa sanatorium!

 71. Kara śmierci ma 1 mankament – jest nieodwracalna, a błędy w wyrokach się zdarzają.. I to wcale nie tak rzadko (wystarczy przejrzeć statystyki z USA – a jest w nich tylko mowa o udowodnionych pomyłkach). Wszystko fajnie póki się człowiek sam nie znajdzie w złym miejscu, w złym czasie.. Ale fakt – z więźniami należy coś zrobić, a nie dawać im ciepłe miejsce do spania, żarcie i dostęp do kablówki! Żeby potem jeszcze pozwy składali, bo “za dużo ludzi na metr kwadratowy – żądam odszkodowania”. To już nawet mnie szlag trafia na takie akcje.

 72. Tu potrzebna jest kara śmierci w takich sytuacjach, a teraz gówniarz za 25 lat wyjdzie będzie miał około 50 i co ? będziemy my wszyscy go żywić a tak to by przynajmniej glebę użyźnił……

 73. alex: to strasznie parszywe rozwiązanie. Otóż utrzymuje społeczeństwo w braku poszanowania dla prawa — bo czym się różni banda gostków, łamiących gdzieś w zaułku łapki przestępcom, od tychże przestępców? Tym, że łamią w imię wyższych ideałów? Bzdura. Niczym się nie różni, i nie rozwiązuje problemu — bo nadal jest grupa ludzi, która może komuś bezkarnie wpierdolić, bo wiadomo, że wszyscy się ich boją i nikt palcem nie wskaże. I jest tej bezkarności w pełni świadoma. A przecież nie o to chodzi.

  Podstawą powinna być edukacja i właśnie uczenie szacunku dla prawa (i znowu — przy obowiązku zmienienia wadliwego prawa). Tyle tylko, że to proces żmudny, rozpisany na dekady — a wpiedolić można tu i teraz.

  Bułek: a myślisz, że co, że taka robota dla więźniów to miałaby być jak kopalnia na Śląsku, do której państwo ciągle dopłaca? Chodzi przecież właśnie o to, żeby na siebie zarabiali — i żeby jeszcze państwo z tego zysk miało. Dziś i tak przestępcia w ciupie ma ubezpieczenie zdrowotne i otrzymuje jakąś tam kasę na drobne wydatki. Gdyby go posłać do pracy, zarobił by sobie także na emeryturę, i po wyjściu miałby jakieś oszczędności. To mogłoby dać tym ludziom jakiś cel i z pewnością byłoby bardziej resocjalizujące, niż trzymanie ich bez zajęcia w celi. I gdyby taka metoda była skuteczna, to z pewnością i państwo, i społeczeństwo miałoby z tych ludzi pożytek większy, niż sprzedana nerka.

 74. Kara śmierci czy dożywocie to marnotrawstwo i żadne zadośćuczynienie dla społeczeństwa, nie wspominając o ofiarach…

  Lepiej zmienić prawo tak, aby można było takiego typa wysłać jako królika doświadczalnego do badań medycznych.

  Nie dość że typ “odpokutuje”, to takie rozwiązanie ściągnęło by do Polski chętnych do eksperymentów, a co za tym idzie – pieniądze.

 75. Słuchanie Firmy nie prowadzi do pogardy dla policji – dzieciaki (bo Firmy słuchają głównie dzieciaki w wieku gimnazjalnym)wybierają te teksty, bo zgadzają im się z ich wizją policji, którą już mają. To nie muzyka człowieka urabia pod ideologię – człowiek wybiera muzykę zgodną z jego widzeniem świata, który już ma. Może go dodatkowo nakręcać, jasne, ale tylko tyle. W każdym razie – policja ma swoje za uszami również, ale problemy z nią mają ci, którzy mieć je chcą. A debile spod znaku “JP” już się wychowali w pogardzie dla prawa, dla ludzi (ludzie to tylko ziomki – reszcie można kosę w plecy wsadzić). Są roszczeniowi – skoro im życie dało niby po dupie (niby..), to mają prawo odebrać sobie co im się należy. To nie jest wina żadnego składu muzycznego – zabrakło mądrych rodziców, albo w pewnym momencie przegrali oni z rówieśnikami. Pytanie – dlaczego?

 76. klon – wszystko pięknie, ale tobie się wydaje że kto za to zapłaci? Nie dość, że gość “narozrabiał” i siedzi “we więźniu” na które i TY łożysz ze swoich podatków, to jeszcze trzeba by mu zapłacić za robociznę. Z czego? I w imię czego?

  Ludziom z kółka kvmg – niski pokłon i gratuluję zgrania. Podziwiam.

 77. Bułek: no i świetnie. Można im płacić. A zakład można przenieść na wspomniane wysypisko i też po problemie.

  Zresztą — prawo można zmieniać, i o tym też właśnie mówię. Nie bądźmi jak Litwini, którzy, jeśli chodzi o jakieś prawa dla polskiej mniejszości, się zasłaniają gadką “takie prawo, Konstytucja nie pozwala” etc. Prawo można zmieniać, a jeśli jest wadliwe — to wręcz trzeba.

  Zresztą — dziś można takim bandziorom powszczepiać odbiorniki GPS i żadne mury niepotrzebne. A wtedy można takiego wysłać do roboty. A że prawo nie pozwala? Patrz wyżej.

 78. klon, może i policja sama w sobie jest mało efektywna bo po zawiadomieniu zgodnie z procedurą bierze poszkodowaniego na “rozeznanie w terenie” czy jakoś tak i sprowadza się to do pietnasu min. jazdy (bolimity paliwowe obowiązują) po okolicy o czym “dresy” dobrze wiedzą i przesiadują po klatkach. Dlatego jest to mało efektywne. Ale… Wiesz dlaczego w mojej okolicy jest spokój? Wiesz dlaczego ludzie po 23 użądzają sobie spacery i bez obaw spacerują ciemnymi zaułkami? Jest tak bo działa sobie u nas “kółko” wojskowej krav-magi i innych przyjemności, która po sygnaje od dobrego obywatela szuka gagadka czasem tydzień, czasem miesiąc, ale jak znajdzie to kończy się na połamanych łapkach etc. Każdy o niej wie, nikt palcem nie pokaże i jest spokój bo… ci, którzy powinni się BOJĄ. I tu właśnie pies pogrzebany. Nie trzeba zaostrzać kar, nie trzeba robić pokazówki. Wystarczy zmieniś zasady użycia ŚPB i nie zamykać spraw, a przydzielać kompetentnym ludziom ich doprowadzenie do skutku a zaraz się zmieni sytuacja “na dzielni”. Zaostrzenie kar to tylko prostrze wyjście, bo amputacja kończyn może i podziała na drobnych złodziejaszków, ale sprawi, że te przestępstwa, które będą się dalej powtarzać będą bardziej krwawe i brutalne.

 79. Jeszcze parę takich akcji i każdy zacznie chodzić z nożem i samemu wymierzać sprawiedliwość. Tak jak w Zielonej Górze zbierają się w paru chłopa i szukają gwałcicieli. Wątpię żeby przeżył do przyjazdu policji.

  Dziwicie sie skąd taka nienawiść do policji. Jest przecież Firma i ich JP i CHWDP. Jak znam paru ludzi z tych kręgów to są zafascynowani nimi i łapią każdą głupotę jaką przekażą w tekstach. Sami nie potrafią myśleć to dają myśleć za siebie gwiazdkom showbiznesu hiphopowego.

 80. Policjant czy nie – kretyńska śmierć. Natomiast co do kar – czy będzie kara śmierci, publiczne tortury, wbijanie na pal czy cokolwiek innego, niczego to nie zmieni. Dlaczego? Bo bandyta w chwili popełniania ZAPLANOWANEGO przestępstwa i tak zakłada, że jest na tyle genialny, iż go nie złapią. Inaczej by tego nie robił. A druga sprawa – wiele przestępstw – zwłaszcza zabójstw – popełnianych jest “pod wpływem” lub w tzw. afekcie, a wtedy nikt nie myśli, nie rozważa “złapią czy nie i ile za to dostanę?”. Zaostrzenie kar spowoduje co najwyżej, że ja zanim stanę w czyjejś obronie, to 3 razy się zastanowię, czy mi się opłaca – uszkodzę bandziora (no załóżmy..) i beknę za to gorzej niż on za swoje. Przecież jako cywil powinnam umieć go profesjonalnie obezwładnić, co by go przypadkiem nie zadrapać, nie? A bez względu na te kary to w przyszłości lepiej nie będzie. Już mamy masę debili, których mottem jest “ch.w.d.p”, a sposobem na życie “wychujać frajera” – ci ludzie będą mieć, a część z nich już ma, własne dzieci. Szacunek dla ludzi i prawa im przekażą? Jasne.. A ci zbulwersowani dziennikarze, media w ogóle, też mają swoje za uszami. Oni oczywiście tłumaczą się, że pokazują to, co ludzie chcą oglądać (do porannej kawy mogę sobie pooglądać w tv a to zwłoki na ulicy, a to relacje zgwałconej kobiety, a to dzieci katujące swych kolegów, a to malwersacje polityków, którym nikt nic nie zrobi, bo niczego nie pamiętają, a na osłodę jeszcze puszczające się laski i gejów na Mtv..). Tyle, że pokazując co pokazują, kreują obraz świata dzisiejszym dzieciakom. Rodzice powinni im to naprostować, ale.. Długo by gadać..

 81. klon : widzisz jest jeden problem – polskie (a nie wiem czy i nie europejskie prawo) nakazuje płacić więźniowi za jego pracę. W dodatku stawki Straży Więziennej drastycznie rosną jeśli przyjdzie im przebywać dłuższy czas z więźniami poza terenem zakładu. Trzeba by pół prawa zmienić.
  To że pewnie nie dostałby 25 gdyby nie chodziło o policjanta -fakt, wkurzające ale potencjalnie możliwe, tyle że np w USA przy zabiciu funkcjonariusza mógłby nie przeżyć “zatrzymania”.
  A teraz nawet jeśli dostanie 25 to spędzi je na nasz koszt (ok 2tys miesięcznie za więźnia) degenerując się jeszcze bardziej. Ma 18, wyjdzie przed 50, nic nie umiejąc i jeszcze stanie w kolejce po zasiłek, okazjonalnie zapewne kradnąc i rozbijając łby.
  9mm Para kosztuje w hurcie około 60 groszy. A jeszcze może gość ma zdrowe nerki i wątrobę, serce itd. Że jak w “złych” Chinach? Wali mnie to, tak samo jak chory paneuropejski (tfu!) “humanitaryzm. O!

 82. To ja dorzucę 3 grosze od siebie. Ostatnio jadąc warszawskim metrem wieczorną porą w wagonie jecham ze mną pewien jegomość. Jechał razem z jakąś parką . I tłumaczył im ostentacyjnie na cały wagon w trakcie konsumpcji żołądkowej gorzkiej iż dostał: “Jakieś tam jebane kurwa wezwanie kurwa. Za jakieś kurwa śmieszne pobicie kurwa. Ale nie no i wezme te kurwa roboty społeczne nie? Nie bedę się pchał do psów jebane kurwa HUJE ZAJEBANE! JEBAĆ POLICJE KURWA!” I w takim właśnie tonie zakończył swoją wypowiedź. Więcej nie będę nic mowił bo nic co powiem nie zostało juz powiedziane. Ale nie rozumiem skad aż taka nienawiśc do policji

 83. Gdyby miał broń, to obawiam się, że wiele by się nie zmieniło – nie zdążyłby zapewne dobyć, odbezpieczyć i wystrzelić.

  Wypadków o zbliżonym scenariuszu było niestety sporo, tyle że ten wydarzył się w stolicy i ofiarą był policjant. Obawiam się, że jakiś genialny polityk teraz wpadnie na pomysł zakazu noszenia noży – w efekcie bandziory zaczną nosić śrubokręty i dłuta, a areszty zapełnią się wędkarzami, hobbistami i “MacGyverami”. W Anglii tak to w każdym razie obecnie wygląda.

 84. gantz: “Chyba nie zdajecie sobie sprawy, że prawo nie jest prawem, jeśli w jego majestacie można pozbawić drugiego człowieka życia.”

  Prawo nie jest prawem kiedy państwo, zamiast wymierzyć karę śmierci przerzuca to na obywateli, uniewinniając później sprawców linczu.

  Jak ktoś ci córkę brutalnie zgwałci i zabije to lepiej samemu zajebać drania, bo możesz liczyć na ułaskawienie. To droga do anarchii, a nie państwa prawa.

 85. Ver: weź nie chrzań. W tył głowy to bolszewicy strzelali za posiadanie dyplomu uniwersyteckiego — zatęskniłeś za powtórką?

  Przestańcie pierdolić o karach śmierci i transmisji egzekucji na żywo dla przedszkolaków. Gówno to da, jeśli przestępcy się będą czuli bezkarni — a czują się, bo trudno ich złapać. Tak szczerze — ilu z was zna wypadki, że drechy dzieciakowi skroiły komórę, a policja ich potem znalazła, i jeszcze w jakiś sposób ukarała? W pierwszą kolej należy coś zrobić z nieskutecznością policji — w dużej mierze wynikającej z tego, że często dosyć przypadkowi ludzie trafiają do resortu, gdzie zarabiają dosyć chujową kasę, w dodatku większość czasu pracy spędzający nie na pracy policyjnej, tylko na wypełnianiu kolejnych papierów.

  Natomiast maksymalna kara 25 lat pozbawienia wolności to wcale nie tak mało. Powinno się jednak zreformować system więziennictwa, by te 25 lat przestępcy spędzili zapieprzając przy budowie autostrad lub wydobyciu węgla/żwiru/czegokolwiek (albo likwidacji wysypisk czy milionie innych robót), a nie na kurorcie z trzema posiłkami dziennie i czasem wolnym 24/7.

 86. A mnie osobiście wkurza jeszcze jedna rzecz…
  Gdyby ten koleś zabił zwykłego szarego obywatela nigdy by nie usłyszał “25lat” maksymalnie 5 by mu powiedzieli!
  A kula w łep takiemu należy się bez względu czy strzela do policjanta czy do cywila..

 87. Co jest nie tak z Zachodniopomorskiem? Jako stargardzianka wnoszę protest. Mieszkanie w moim województwie nie jest karą.

 88. 100% racji w racji.

  Tak jak kurwa z tym od kantoru. Już go kurwa ścigają za przekroczenie obrony koniecznej.

 89. W Meksyku sibie dobrze radzą z takimi rzeczami. W sumie to choć przerażający jest ten system to mogli by go zastosować tu i byłby dobrym straszakiem. Otóż ogólnie przyjęta jest zasada domniemania niewinności, w meksyku podejrzanego uznaje się winnym dopuki nie oczyści się z winy. ;] Innymisłowy przesłuchująca go ekipa nie docieka czy był winny tylko go maglują aż powie wszystko ze szczegółami. I nie ma że biedny chłopiec z dobrego domu. Jak nie bedzie miał żelaznych dowodów niewinności to ma równo przesrane bo trafia do pierdla gdzie wszyscy biegaja z maczetami.

 90. szczerze to przeraża mnie Wasze podejście “na krzesło z nim” “za napady i gwałty śmierć”.

  Chyba nie zdajecie sobie sprawy, że prawo nie jest prawem, jeśli w jego majestacie można pozbawić drugiego człowieka życia.
  (mówie tu o egzekucjach, nie uprawnieniach policjanta)

  Co do przepełnionych więzień, czemu nie można wypuścić okazjonalnych palaczy trawki i siedzących za podatki i dać im prace społeczne? W Polsce w ogóle nie ma żadnego elementu pozwalającemu takiemu “przestępcy” wrócić do społeczeństwa. Wręcz przeciwnie; środowisko więzienne skundli takiego człowieka. I głosujcie dalej za PiS-owskim państwem (bez)prawa.

 91. no kurwa nie mogę zdzierżyć… no KURWA nie mogę…

  S K U R W Y S Y Ń S T W O !!!

 92. kurwa… Twoj kolezka miał racje. najgorsze, że to niedaleko mnie. i to ma być niby ta Siła Woli?..

 93. True, True… powini w takich ładować po magazynku. Pół roku i zaden by kurwa fajki na przystanku nie zapalił… no ale HUJ żyjemy troche inaczej :/

 94. Wiecie, żyjemy w cywilizowanym świecie, więc ścierwo chodzi i kosy nam wbija w plecy, ale nie możemy mu strzelić w tył głowy, bo to nie jest humanitarne.

  Gdyby za pedofilie, gwałty, napad z bronią w ręku, morderstwo była kara śmierci to więzienia nie byłyby przepełnione, na ulicy by było spokojnie, można by było pójść na stadion obejrzeć mecz i ludzie na baliby się wychodzić z domu po 23.

  W średniowieczu za kradzież upieprzali rękę i było spokojnie, teraz 50 osób dostaje po 2,5 tysiąca miesięcznie, żeby takiemu udowodnić, ze coś ukradł i dostaje wyrok w zawiasach.

  Żal, porażka, patologia i paranoja. Strzał w tył głowy każdemu takiemu śmieciowi i po problemie, a nie, że za 25 wyjdzie i nikt do niego nie podejdzie…

 95. fototarkin racja, racja powinni zaraz po wieczorynce pokazywać przed wiadomościami!

 96. taka prawda, kurwa. jestem niewiele starsza od tego ścierwa a tak inna. dostanie tylko 25 lat, masakra.

 97. a wiecie co jest najgorsze ze takie smieci moga byc skazani tylko na 25 lat wiezienia . moim zdaniem rezygnacja z kary smierci to blad . powinno sie takie scierwa wsadzic na krzeslo elektyczne i transmitowac egzekucje na zywo w najlepszym czasie antenowym . kolejny duren 2x by sie zastanowil zanim wyciagnie noz na ulicy .

 98. Potem rodzina dostałaby ogromne odszkodowanie i cała dzielnica zalana w trupa przez najbliższe 3 miesiące.

 99. no tak, nie wiedział ze policjanta dźga, to go w pełni usprawiedliwia. to zupełnie jaky dźgał zwykłego bezbronnego przechodnia, a to przecież nic złego, prawda?
  skąd wiesz ze nie wiedział? może wyjął blachę i zawołał “stój policja”, nie mówili tego w tv.

 100. “jak już policjanta sie taki nie boi to japierdole…”

  nie wiedział, że to policjant przecież.

  a tak generalnie to chuj w to wbijam. nie pierwszy i nie ostatni przypadek. ten po prostu zdarzył się w warszawie, gdzie dziennikarzy ogólnopolskich mediów pod dostatkiem. rzekłem.

  pzdr

 101. Naprawdę Cię ruszyło, Boli. Mnie też, przerażają mnie takie drechole.
  A propos paki, to nawet długotrwale osadzeni mówią, że nowi więźniowie to już honoru nie mają.

 102. nikogo sie nie boja i do tego zero szacunku, w takich czasach nam przyszlo zyc 😐

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *