22 myśli nt. „Used to say "i like Chopin"

 1. a podobno Fotyga była obciachowa… ale spoko, w odwodzie Radzik ma jeszcze bączki 🙂

 2. Graficznie niektóre części super, podobają mi się. Troche mniej ten styl z starych kreskówek z TVP. Czytać jeszcze nie czytałem.

  PS … i jeszcze raz do Boli’ego: Twoje rysunki pokolorowane są LEPSZE, mają styl. 🙂

 3. Najlepszy jest ten co się pyta tylko o cycki. 😛

  Wole kolorowane rysunki boli, niekolorowane uznaje tylko Will’a Eisner’a… Taki właśnie narysowany jak “pod ławką” w liceum.

  Komiks zaraz sobie obejrzę. Ciekawi mnie jak to wygląda. Kto go rysował? (ten komiks o Chopinie)

 4. IMO miło się na to patrzy 🙂
  Czekałem cierpliwie na wulgarne momenty, które wystrzeliłyby mnie ze skarpetek, ale się nie doczekałem/doczytałem :

 5. Pobrałem, obejrzałem. Może nie znam się na sztuce, ale drodzy Państwo, moim zdaniem wiele z tych historii w tym komiksie to kupa, nie sztuka. Takie rzeczy to się rysowało pod ławką w liceum. Porażka i wstyd. (Może się starzeję?)

 6. Kurczaku, Józefie z gumy jesteś wielki i nawet bym ci się oddał ewentualnie (hehe, żarcik). W każdym razie dziękuje CI bardzo i mocno.

 7. o proszę, autores opublikowali:

  http://www.megaupload.com/?d=GBBUPEIH

  podoba mi się, że w relacjach “na gorącym uczynku”, wszystko co dotyczy tego komiksu jest wyrwane z dupy strony. nikt nie powiedział, że to jest antologia i ogrom ludzi pracował nad tymi historiami, przez długi okres czasu. tuż po wydaniu można było usłyszeć w świecie ludzi komiksu, że to bardzo ważna artystycznie publikacja, nowe pokolenia mają swój głos etc etc. a teraz za jaja i do pieca.
  “bo kurwa chuj nas strzela jak widzimy, że Ci GERMANI co nas tak napadali 60lat temu, widzą, że przeklinamy, nie pokazujmy, że mamy dystans do siebie, i do rzeczywistości! Mówiąc kurwa myślisz matka!”

  rzygać się chce.

 8. A gdzie cycki?

  Wyobraziłem sobie, że ta wiadomość pojawia się dwa rysunki niżej, jak Kuba z laską przed telewizorem robią… no sami widzicie co. Wizyta na pogotowiu murowania.

  Pamiętajcie! Bezpieczny seks – wyłącz telewizor, włącz muzykę! 😉

 9. A gdzie cycki?

  Wyobraziłem sobie, że ta wiadomość pojawia się dwa rysunki niżej, jak Kuba z laską przed telewizorem robią… no sami widzicie co. Wizyta na pogotowiu murowania.

  Pamiętajcie! Bezpieczny seks – wyłącz telewizor, włącz muzykę! 😉

 10. A cały problem pojawił się przez błędne przeświadczenie że “jak komiks to dla dzieci” a on jest raczej skierowany do młodzieży wzwyż.

  No ale “mondry” Polak po szkodzie i teraz zrobią ogromną aferę z niczego. Więcej wulgaryzmów na forach czy w filmach 12+ jest niż w tym komiksie.

 11. Nie wiem co to znaczy, w szkole nie nauczyli mnie interpretować tego rodzaju sztuki, ale to już mój problem, że nie wychowano mnie przez sztukę, a przez przemoc.

  Głupotą jest teraz mielenie nakładu, po aferze cały nakład poszedłby jak ciepłe buleczki, a NASZE pieniądze z podatków zostałyby odzyskane.

  A tak nie będzie ani kasy ani komiksu. Madness? THIS IS POLSKA!!

 12. Według mnie najbardziej szokujące w tym komiksie jest wyrażenie “cweloholokaust”, bo co to ma być? Co to znaczy? Jak takie wyrażenie można w ogóle publikować dla niemców? Totalnie bez smaku.

 13. @buluss
  Wygląda na to, że nie zobaczysz bo nigdy go nie wydali tak do końca 😀

  Podoba mi się jak sięga po szklankę. Który to już telewizor z rzędu?

 14. A ktoś może mnie poinformować, gdzie mogę zobaczyć ten skandaliczny komiks?

 15. Niesamowite … lepiej uważajcie bo i do was MSW przyjdzie! A byłoby szkoda 😉

 16. Józef kurczak – “Chopin New Romantic” idzie na przemiał bo komuś nie spodobała się jakiś żart w środku – trochę po niewczasie. Problem tkwi w MSZ, które najpierw zaakceptowało komiks, a teraz się tego wypiera. W tym momencie pojedyncze sztuki chodzą na allegro za min 150 zl. Ale niech mielą, jak widać, to najprostsza droga do kultu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *